Google, son zamanlarda birçok satın alma olayıyla gündeme gelirken bunlara bir yenisi daha eklendi. Google, bu kez robot geliştiricisi Boston Dynamics’i satın aldı. Kameralı gözlük (Google Glass) gibi projeleri bulunan Google’ın bu firmayla ortak çalışarak ne gibi araçlar geliştireceği merak edilirken ABD ordusu için robot geliştiren Boston Dynamics’in yoluna aynı ekiple mi devam edeceği bilinmiyor.

LS3 BostonDynamics 1 300x168 Google, Robot Üreticisini Satın Aldı!

Ürettiği robotlara BigDog ve WildCat gibi isimler takan Boston Dynamics’in en büyük hedefi hızlı ve çevre şartlarına uyum sağlayan robotlar üretmek. Bilim kurgu filmlerini anımsatan dört ayaklı robotlar, binaların çatısına zıplayan robotlar ve düşmeyen insan benzeri robotlar Boston Dynamics’in referansları arasında. Daha önce de 4 farklı robot üreticisini satın alan Google, konuyla ilgili bir açıklama yapmazken geliştirilen robotları kendi teknoloji fabrikasında kullanacağı söylentiler arasında.

Boston Dynamics’in BigDog adlı eseri:

Kategori: Genel, Haber, internet, Teknoloji Yazar: ibrahim D. Yorum yapılmamış 2.004 okunma Tarih: 17 Aralık 2013

YORUMLAR

Yorum Yapmak İstermisiniz?

İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>